Kampania reklamowa Google AdWords

Na samej górze w 5 minut

Kampania Google AdWords charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością i możliwością dotarcia do ściśle określonej grupy docelowej w zaledwie kilka chwil.

Dzięki specjalnym narzędziom jakie udostępnia koncern Google™ do zarządzania kampaniami AdWords masz wpływ na to kiedy (np. od 8 do 16), przez jaki okres (np. od poniedziałku do piątku), gdzie (np. na terenie województwa mazowieckiego) i przy jakich hasłach lub słowach kluczowych ma się pojawić reklama Twojej firmy lub produktu. 

Linki sponsorowane w wyszukiwarce Google™

Kampania Google AdWords jest reklamą Twojej firmy lub produktu wyświetlaną wraz z wynikami wyszukiwania w wyszukiwarce Google. 

Linki sponsorowane wyświetlane są w prawej kolumnie wyników wyszukiwania oraz w głównym oknie wyników – tutaj wyróżnione są dodatkowo przez delikatnie tło. 

Linki sponsorowane w wyszukiwarce Google

Płatność w systemie Google AdWords odbywa się na zasadzie opłat za kliknięcie PPC (an. Pay Per Click). Koszt pojedynczego kliknięcia jest zróżnicowany i waha się od kilku groszy do kilku złotych, stawka zależy od popularności frazy oraz pozycji reklamy w wynikach wyszukiwania.

Reklama kontekstowa w sieci reklamowej Google™

Na samej górze w 5 minut

Reklama kontekstowa w sieci reklamowej AdWords opiera się na podobnej zasadzie jak w przypadku płatnych reklam wyświetlanych w wynikach wyszukiwania. 

W tym rodzaju marketingu internetowego emisja reklamy nie następuje w wyszukiwarce Google a na stronach partnerskich spójnych tematycznie z promowanymi hasłami
Takimi stronami partnerskimi są np. blogi, fora lub portale internetowe zgłoszone przez właścicieli do udziału w programie partnerskim Google AdSense. 

Dostępna jest też inna forma reklamy niż tekstowa, w przypadku reklamy kontekstowej istnieje możliwość wyświetlenia również banerów reklamowych zarówno statycznych jak i animowanych. Naliczanie opłat odbywa się podobnie jak w przypadku linków sponsorowanych w wyszukiwarce (płatność za kliknięcie - PPC), jednak koszty pojedynczych kliknięć są zazwyczaj niższe.

Reklama kontekstowa w sieci partnerskiej Google